Varmvandstræning v/ fysioterapeut

60 minutters holdtræning i varmvandsbassin v/fysioterapeut.

Træning i varmvandsbassin er godt for dig, der har gener eller smerter i led, muskler eller bevægeproblemer, men som stadig ønsker at blive rørt og få pulsen op.

I vandet har du en større bevægefrihed, og samtidig kan det 34 grader varme vand virke smertelindrende og afslappende. I bassinet har du mulighed for en skånsom og alsidig træningsform, hvor du bruger alle kroppens led og muskler.

Holdet er for voksne, både mænd og kvinder, i alle aldre. Vi har fokus på styrke-, konditions- og balancetræning, samt bevægelighed af hele kroppen – såvel som det sociale aspekt.

Mandag kl. 14.00-15.00

Mandag kl. 15.00-16.00

Onsdag kl. 8.30-9.30

Onsdag kl. 9.30-10.30

Torsdag kl. 09.30-10.30

Torsdag kl. 12.30-13.30

Torsdag kl. 17.00-18.00

Kan du ikke finde dit hold?

Kontakt os endelig, hvis du ikke kan finde et hold, der passer, eller hvis det hold, du ønsker, allerede er fyldt.